Hakkımda/ About Me / Chi Sono

Ben Kimim? 

Herkese merhaba,

Çok kısa kendimden bahsedeyim. 
İstanbul'da doğup büyüdüm. İstanbul Üniversitesi'nde İşletme okudum. 
Evlendikten sonra İtalya'nın küçük bir kasabasına yerleştim. 
İki bloğum var. İlk bloğum Thermomix Tarif Defterim'i 2009 senesinde oluşturdum.  
İkincisi Klasik Tarif Defterim ise henüz çok yeni. Herkese merhaba

Bloglarımın yanısıra, film izlemek, kitap okumak, yeni yerler görmek, yeni lezzetler tatmak en büyük tutkularım ve ne mutlu bana ki tüm tutkularımı paylaşabildiğim bir ruh eşim var. 


İnternette surf yapmadan gün geçirmeyen, akla gelebilecek herşeyi Google üzerinden arayan araştıran bir internet bağımlısıyım. Laptopumu ve iPadimi tutkuyla seviyorum.


Yeni yeni bahçe işlerini öğrenmeye ve küçük bahçemizde domates, biber, salatalık vb türlü sebze ve çilek yetiştirmeye başladım. O da ayrı bir tutkuya dönüşecek gibi.


Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Okuyarak ve bol bol fotoğraf çekerek bu yanımı geliştirmeye çalışıyorum.

Thermomix Tarif Defterim Hakkında
 

İnternet üzerinde hiç Türkçe Thermomix tarifi olmaması ve Stefano'nun desteği Thermomix Tarif Defterim ile blog dünyasına girmemde etkili oldu. (Bilmeyenler için hemen kısaca not düşeyim, Thermomix henüz Türkiye pazarına girmemiş ama girmek üzere çalışmaları olan, Alman şirketi Vorwek'in ürettiği, pek çok ülkede oldukça popüler, multi fonksiyonel bir mutfak robotu).

Bloğun adından da anlaşıldığı üzere sadece Thermomix ile yaptığım tarifleri paylaşıyorum burada. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere 3 dilde yazıyorum. Özellikle İtalyanca olan yazılarda editör olarak Stefano'nun da emeği büyük.

Yeni ve farklı tatlar denemeyi seviyorum. Fırsat buldukça Türk, İtalyan ve dünya mutfaklarından tarifler deneyip beğendiklerimi paylaşıyorum. Görüşmek üzere...

---------------------


Who am I?
Hello everyone,
Let me tell you about myself in short. I was born and raised in Istanbul.
I graduated from Istanbul University with a degree in Business Administration.
After getting married I moved to a small town in Italy.
I own two blogs at the moment. I created my first blog Thermomix Tarif Defterim in 2009. The second one Klasik Tarif Defterim is very new.

Besides my blogs, I am passionate about watching movies, reading books, visiting new places, experiencing new foods, flavours and lucky me I have a soulmate with whom I can share all that life can offer.

I am totally an hopeless internet addict who searches and looks for anything that possibly can come into one's mind on Google. I love my laptop and tablet.
I've quite recently started learning about gardening and growing strawberries and some vegetables such as tomatoes, pepper in our tiny piece of garden. It seems like it is going to become another passion of mine.
I enjoy taking photos and try to improve my skills.

About Thermomix Tarif Defterim
It literally means "My Thermomix Recipe Book"
The complete absence of Turkish Thermomix recipes over the web and Stefano's infinite encouragement and support led me to enter the blog world. (Let me make a small note here for those who didn't hear about Thermomix yet. It is a marvelous multi functional kitchen appliance made by German Vorwerk and it is very popular in many countries).

As the name of the blog tells, I am sharing here Thermomix recipes only. I publish in three languages: Turkish, English and Italian. Stefano contributes a great deal as editor mainly for the posts in Italian.

I enjoy trying new and different dishes. Whenever I have the chance I am trying new recipes from Turkish, Italian and all the other world kitchens, I share the ones that we enjoy.
See you around...
--------------------
Chi sono? 

Ciao a tutti  

Vorrei raccontare un po’ di me.  
Sono nata e cresciuta a Istanbul. 
Mi sono laureata all’università di Istanbul in Economia e gestione aziendale. 
Dopo essermi sposata mi sono trasferita in un piccolo paese in Italia. 
Al momento posseggo due blog. 
Ho creato il primo blog Thermomix Tarif Defterim nel 2009. 
Il secondo, Klasik Tarif Defterim invece è nuovissimo. 

Oltre ai miei blog, sono appassionata di film, libri, visitare nuovi luoghi, provare nuovi cibi e sapori e per fortuna la mia anima gemella condivide con me queste passioni che la vita ci offre. 

Sono una internet dipendente senza speranza. Cerco qualsiasi cosa mi possa venire in mente su Google. Amo il mio portatile e il mio iPad. 

Ho imparato recentemente un po’ di giardinaggio e come coltivare fragole, verdure, tipo pomodori, peperoni nel nostro piccolo orto condominiale. Penso che diventerà un’altra delle mie passioni. 

Mi piace la fotografia e sto cercando di migliorare le mie capacità, leggendo e facendo tante foto. 

Riguardo Thermomix Tarif Defterim 

Letteralmente significa “Il mio libro di ricette del Bimby” 

La completa assenza di ricette in Turco per il Bimby e il tenace incoraggiamento e sostegno di Stefano mi hanno portato a entrare nel mondo dei blogger.  Nel caso non abbiate mai sentito parlare del Bimby, è un eccezionale robot da cucina multifunzione,  famoso in molti paesi e prodotto dalla ditta tedesca Vorwerk. 

Come potete capire dal nome del blog, pubblico solo ricette per il Bimby. Sono scritte in tre lingue: Turco, Inglese e Italiano. Stefano contribuisce in modo importante come editor dei post in italiano. 

Mi piace provare nuovi piatti. Ogni qualvolta che ho la possibilità di provare nuove ricette condivido con voi le più gustose, che siano turche, italiane o di una qualunque altra parte del mondo. 

A presto …


2 yorum:

 1. Merhabelar :)
  Almanya'da yasiyorum ve Thermomix tasarimciyim. her toplantida türk bayanlar soruyorlar türk mutfagi tarifler varmi veya türkce yazilmis tarifler varmi diye. Ve bu sayfayi severek devam iletiyorum :). Vorwerke de Ileri zamanda daha cok söyleyecegim ki artik kitaplarini da türkce de yazsinlar.

  Ellerinize saglik!!!

  Sevgiler
  Tugba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Tuğba Hanım,
   Bloğun reklamını yaptığınız için teşekkür ederim :)
   Benim blog dünyasına giriş nedenim de Türkçe hiç kaynak olmamasıydı zaten.
   Thermomix Türk pazarına girmeden Türkçe kitap yayınlamayacak gibi görünüyor.

   Kendileriyle yaptığım bir yazışmada 2012 senesinin ilk yarısında Türkiye'de bir distribütör anlaşması yapacaklarını söylemişlerdi ama ses seda çıkmadığına göre bir anlaşmaya varılamadı sanırım.

   Yorumunuz için teşekkür ederim. İstanbul tatili, bahçe hazırlıkları, tadilat derken cevabım gecikti, beni mazur görün.

   Görüşmek üzere...

   Sil